Szkoła Podstawowa nr XIV

Część uczniów Liceum Gottwalda chodziła przedtem do podstawówki, która mieściła się w prawym skrzydle Szkoły. Dlatego powstała nowa zakładka ze zdjęciami.

1. Kl. 3 podstawówki, czyli ok. 1960/61

? , Basia Kamińska, Marysia Kopulska, Irka Brońska, Ilona Kryspin, Małgosia Kubar (odeszła chyba w 5 klasie), z tyłu Iwona Witkowska, Daniela Zawadzka, nauczycielka Bronisława Misiakowa, przyklęknął Janek Kowalski, stoi kolega?, Włodek Wieruszewski, kuca?, Romek Wilhelmi, Litka/Halina Palczewska?, Marysia Tułowiecka, Andrzej Michałowski, Romek Liniewski, Lech Łapkowski, Andrzej Szczęsny, Włodek Sztern?, Alek Fryszman, nad Alkiem - Andrzej Witko

Czy ktoś jeszcze kogoś rozpoznaje?
Dokąd była ta wycieczka?

2. Barbórka, klasa 1B - 1957

Rząd tylny - kierunek od kolegi w białej koszuli w prawo (prawo - dla oglądającego zdjęcie):

Witek Girwicz, Jola Krupa, (Imię?) Mrozek, Janek Kowalski, Andrzej Michałowski, Romek Wilhelmi, Józek Ludwicki, Włodek Sztern, Andrzej Komerski, ?, Lech Łapkowski.

Rząd środkowy - kierunek od stojącego "górnika" w prawo:

Włodek Słowiński, Robert Chylarecki, Włodek Wieruszewski, Basia Kamińska, Marysia Kopulska, Włodek Burda, Andrzej Szczęsny, Romek Liniewski, (Alek?) Chmielewski, Mietek Skarbek, Krzysztof Stachyra, Mariusz Kryszczuk, Wanda Krajewska.

Rząd pierwszy - kierunek od koleżanki w fartuchu - w prawo:

Ewa Niesłuchowska, Ela Mróz, Krysia Bień, Krysia Stein, Daniela Zawadzka, Irena Brońska, Wiesia Speiser, Krysia Wójcik, Iwona Witkowska, Grażyna Wojtowicz, Marysia Tułowiecka, Małgosia Kubar, ostatnia koleżanka w tym rzędzie to młodsza siostra Marysi Tułowieckiej - nie była w naszej klasie / naszym roczniku.

Czy ktoś to poprawi lub uzupełni?

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10. Choinka noworoczna, 10.01.1959 r.

11. Rok 1960

12.

13.

14.

15.

16. Kl. A Barbórka, 4.12.1957 r.

17.

18. Barbara Chęcińska, Joanna Wadlewska, Jolanta Orłowicz, Anna Ryba, a przykucnęła Wanda Majchrzak - zakończenie 7 klasy szkoły podstawowej

19. Koniec roku szkolnego w 7 klasie: Barbara Chęcińska, Iwona Dewińska, trochę z tyłu Ewa Starak, Joanna Wadlewska, Krystyna Cesarska, Jolanta Orłowicz, Anna Ryba, 4 x
Na dole: Maria Gruber, Urszula Grzegorczyk, Krystyna Augustyniak, Ewa Kwiatkowska (?)

20.

21. Stoi: Wanda Krajewska, od lewej: Włodzimierz Wieruszewski, Włodzimierz Stern, Roman Wilhelmi, Małgorzata Kubar, Daniela Zawadzka, x, Ilona Kryspin, Krystyna Stein

c.d.n.