Nasi nauczyciele
Dyrektor szkoły – Józef Wojciechowski (zmarł w  2002 r.)
 
Klasa A francuska
 
Historia i wychowawstwo – Maria Krystyna Pietkiewicz
(urodzona w 1921 roku, zmarła 10.02.1984 r.)
Język polski – Eugenia Autuchiewicz (z d. Sasin, urodzona w 1911 roku, zmarła 26.09.1988 r.) wicedyrektorka, (8 klasa – Zygmunt Saloni)
Język francuski – Bożena Janicka
Język rosyjski – Anna Antosiewicz
Matematyka – Zofia Perkowska (8 klasa – Elżbieta Całczyńska,
9 klasa – Józef Wojciechowski)
Geografia (8-10 klasa) – Stefania Maria Sulikowska-Godlewska
Biologia – Jadwiga Pokorna (klasa 9, 10); Edeltrauta Janik (klasa 11)
Chemia – Irena Krawczyk (z d. Piekut, zmarła 6.10.2013 r.)
Fizyka, astronomia (11 klasa) – Mirosław Zawalij (zmarł 16.07.2006 r.)
Zajęcia techniczne –
Rysunek techniczny –
Higiena –
Przysposobienie obronne (od 9 klasy) – Jan Markowski
Wychowanie obywatelskie (klasa 11) –
WF – Maria Papierska (dziewczyny)(zmarła 21.04.1985 r.), Józef Ciszewski (chłopcy)(zmarł 2.05.1987 r.)


Klasa B łacińska

Język polski i wychowawstwo – Eugenia Autuchiewicz
(z d. Sasin, urodzona w 1911 roku, zmarła 26.09.1988 r.)
Język łaciński – pani Jelonek (?)
Język rosyjski – Alina Tabakowa (Alfreda Alina Wiśniewska-Tabaka-Wójcik, zmarła 25.12.2013 r. w wieku 81 lat)
Historia – Zdzisław Marek (zmarł 10.02.2010 r.)
Matematyka – Lucyna Wąsik
Geografia (8-10 klasa) – Stefania Maria Sulikowska-Godlewska
Biologia (od 9 klasy) – Jadwiga Pokorna
Chemia – Barbara Lewicka (zmarła 21.09.2013 r.)
Fizyka – Fizyka, astronomia (11 klasa) – Mirosław Zawalij (zmarł 16.07.2006 r.)
Zajęcia techniczne –
Rysunek techniczny –
Higiena –
Przysposobienie obronne od 9 klasy) – Jan Markowski
Wychowanie obywatelskie (klasa 11) –
WF - Maria Papierska (dziewczyny)(zmarła 21.04.1985 r.), Józef Ciszewski (chłopcy)(zmarł 2.05.1987 r.)(albo Zdzisław Świstow ?)

Klasa C niemiecka

Biologia (od 9 klasy) i wychowawstwo – Edeltrauta Janik
Język polski – Wiesława Kozaczuk (zmarła 14.11.2002 r.)
Język niemiecki – Edeltrauta Janik (8 kl.) Szewczyk (9-11 kl.)
Język rosyjski – Alina Tabakowa (Alfreda Alina Wiśniewska-Tabaka-Wójcik, zmarła 25.12.2013 r. w wieku 81 lat)
Historia – Zdzisław Marek (zmarł 10.02.2010 r.)
Matematyka – Zofia Perkowska (a może Kaczmarczyk?)
Geografia (8-10 klasa) Stefania Maria Sulikowska-Godlewska
Chemia – Marszalowa (8-10 klasa) Barbara Lewicka (11 kl.)(zmarła 25.09.2013 r.) 
Fizyka – Zdzisław Kamiński
Astronomia (11 klasa) – Zdzisław Kamiński
Zajęcia techniczne –
Rysunek techniczny –
Higiena –
Przysposobienie obronne (od 9 klasy) – Jan Markowski
Wychowanie obywatelskie (klasa 11) – Zdzisław Marek (zmarł 10.02.2010 r.)
WF – Maria Papierska (dziewczyny)(zmarła 21.04.1985 r.), Józef Ciszewski (chłopcy)(zmarł 2.05.1987 r.)

Klasa D niemiecka

Język polski i wychowawstwo – Hanna Gosiewska (zmarła 24.02.2012 r.)
Język rosyjski – Anna Antosiewicz
Język niemiecki – Edeltrauta Janik (8 klasa), Szewczyk (od 9 klasy)
Historia – Zdzisław Marek (zmarł 10.02.2010 r.)
Matematyka – Zofia Perkowska
Geografia (8-10 klasa) – Stefania Maria Sulikowska-Godlewska
Biologia - Edeltrauta Janik (od 9 klasy)
Chemia – Barbara Lewicka (zmarła 21.09.2013 r.)
Fizyka – Zdzisław Kamiński (8 i 9 klasa), Mirosław Zawalij (od 10 klasy)
Astronomia (11 klasa) – Mirosław Zawalij (zmarł 16.07.2006 r.)
Zajęcia techniczne –
Rysunek techniczny –
Higiena –
Przysposobienie obronne (od 9 klasy) – Jan Markowski
Wychowanie obywatelskie (klasa 11) –
WF – Maria Papierska (dziewczyny)(zmarła 21.04.1985 r.), Józef Ciszewski (chłopcy)(zmarł 2.05.1987 r.)

Klasa E francusko-niemiecka (10-11)

Historia i wychowawstwo – Zdzisław Marek (zmarł 10.02.2010 r.)
Język polski – Wiesława Kozaczuk (zmarła 14.11.2002 r.)
Język francuski – Bożena Janicka
Język rosyjski - Donara Redlich (Szinkorenko, 2 voto Barzykowska)(zmarła 16.09.2020 r. w wieku 88 lat)
Matematyka – Lucyna Wąsik (10)
Geografia (8-10 klasa) – Stefania Maria Sulikowska-Godlewska
Biologia –
Chemia – Barbara Lewicka (zmarła 21.09.2013 r.)
Fizyka – Marek Zwoliński (zmarł 26.07.1988 r.)
Astronomia (11 klasa) –
Zajęcia techniczne –
Rysunek techniczny –
Higiena –
Przysposobienie obronne (od 9 klasy) – Jan Markowski
Wychowanie obywatelskie (klasa 11) – Zdzisław Marek (zmarł 10.02.2010 r.)
WF – Maria Papierska (dziewczyny)(zmarła 21.04.1985 r.), Józef Ciszewski (chłopcy)(zmarł 2.05.1987 r.)

inni nauczyciele w szkole:
Otto Jakubczyk – język polski

* wykaz przedmiotów podajemy według świadectwa dojrzałości

Kto to uzupełni?


Kilka zdjęć Marii Pietkiewicz, nauczycielki historii i wychowawczyni klasy A. Zdjęcia otrzymaliśmy od syna Stefana (matura 1966). Dziękujemy, Stefanie.


1961

1963

Maria Pietkiewicz i Józef Wojciechowski




1976


Groby nauczycieli

Stowarzyszenie Wychowanków co roku składa kwiaty na grobach naszych nauczycieli. Ale i Wy pamiętajcie o zapaleniu świeczki.

Eugenia Autuchiewicz
Cmentarz Bródnowski, brama od ul. Wincentego, kw. 10, I rząd 1, grób 2

Józef Ciszewski
Cmentarz Ewangelicko-Augsburski, Młynarska 54/56/58, aleja 12, rząd 12, grób 14

Hanna Gosiewska
Stare Powązki, kw. II C 28, rząd 4, grób 7

Wiesława Kozaczuk
Cmentarz Bródnowski, brama od ul. Wincentego, kw. 112 N, rząd 15, grób 1

Irena Krawczyk
Powązki Komunalne, ul. Powązkowska, C 31, rząd 4, grób 17

Barbara Lewicka
Stare Powązki, kw. 146a, rząd 3, miejsce 15

Zdzisław Marek
Wólka Węglowa, kw. W-III-17, rząd 5, grób 9

Maria Krystyna Pietkiewicz
Stare Powązki, brama VI ul. Ostroroga, kw. 115, rząd 6, grób 1

Alfreda Alina Wiśniewska-Tabaka-Wójcik
Wólka Węglowa

Mirosław Zawalij
Wólka Węglowa, kw. W-IX-6, rząd 8, grób 9

Józef Wojciechowski
Nieporęt, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP, Plac Wolności 3, kw. G, sektor II, grób 14

 
Witamy Was na stronie maturzystów
z rocznika 1968 Liceum im. Klementa Gottwalda w Warszawie.
Nadal pozostajemy grupą ludzi pozytywnie nastawioną do świata.
Staramy się być razem,
pomimo że upłynęło już sporo czasu.
 
This website was created for free with Stronygratis.pl. Would you also like to have your own website?
Sign up for free