Stare zdjęcia czarno-białe


198. Kabaret podwórkowy "Koszyk 60", 10.12.1966. Włodzimierz Sztern, ?, Marek Grabeus (przy mikrofonie), Urszula Król, ?, Andrzej Michałowski, Włodzimierz Wieruszewski, Roman Wilhelmi, Maria Tułowiecka


197. Wiesława Kozaczuk (język polski), Maria Pietkiewicz (historia), Jan Markowski (przysposobienie obronne)


196.

195. Paweł Anders, Leszek Pawłowski kl. C

194. Andrzej Michałowski kl. C


193. Klasa C na wykopkach

192. Krzysztof Kielbratowski, Aleksy Fryszman, Jan Kowalski, Maciej Kossow, Krzysztof Lang kl. A 



191. Wanda Krajewska, Grażyna Krysztofczyk, Maria Tułowiecka, Joanna Sacharewicz kl. D



190.



185. Urszula Grzegorczyk kl. C


186. Urszula Grzegorczyk, Ewa Frydrych, Marek Drukier, Tadeusz Cybulski kl. C


187. Wanda Majchrzak, Andrzej  Kotas Kl. D



188. WF chłopców na dużym boisku szkolnym



189. Zimowisko w Czarnej, Ryszard Feldman, ? 



184. Rząd górny: Barbara Krysińska, Katarzyna Beraś, Maria Sulikowska, Wiesława Speiser, Ewa Fedorowicz, Grażyna Cwietkow, Ewa Niesłuchowska, Ewa Urbańska; rząd dolny: Anna Ostrowska, Tomasz Kapuściński, Marzena Chombakow, Bożena Lilia kl. B


182. Wycieczka do Kórnika: Ewa Flikierska, Janusz Wałek, Anna Ryba, Anna Ostrowska, Ewa (?), Andrzej Kulhawik, wychowawczyni kl. B Eugenia Autuchiewicz, Joanna Haendel, Janusz Bugaj, mama Jacka Kurdybachy, Tomasz Kapuściński. W dolnym szeregu: Krystyna Wójcik, Maria Kopulska, Grażyna Cwietkow, Maria (?) kl. B

181. Anna Ostrowska, Maria Kopulska, Krystyna Wójcik, w drugim rzędzie: Paweł Szczęsnowicz, Janusz Bugaj kl. B

180. Wiesława Speiser, Ewa Niesłuchowska, Grażyna Cwietkow (tyłem), Anna Ostrowska kl. B

179. Wycieczka do Kazimierza: Edward Ziembicki, Andrzej Grochowski, Maciej Mitas, Katarzyna Beraś, Ewa Urbańska, Maria Sulikowska, Joanna Haendel, Jacek Kurdybacha kl. B

 

178. NN, Jarosław Napiórkowski, Krzysztof Potapowicz, Andrzej Michałowski, Michał Birecki kl. C


177. Barbara Kamińska, Jacek Gnoiński kl. A Studniówka


176. Hanna Gosiewska, polonistka i wychowawczyni kl. D, Włodzimierz Wieruszewski (w białej czapce), Mirosław Filipek (w ciemnej czapce)


174. Klasa D, Mirosław Filipek, Barbara Stolarska, Włodzimierz Grudziński, Janusz Mantykiewicz, Barbara Brzozowska, Jan Grzesik, Anna Gregorowicz, Anna Salij, Jan Wawszczyk, wychowawczyni Hanna Gosiewska, Elżbieta Zielińska, Barbara Chęcińska, Włodzimierz Wieruszewski, Lesław Mateja, Urszula Król; wycieczka statkiem nad Zalew Zegrzyński, już po maturze

175. Klasa D, Mariusz Witewski, Barbara Stolarska, Mirosław Filipek, Barbara Brzozowska,Włodzimierz Grudziński, Krzysztof Jaszczyński, Jan Wawszczyk, wychowawczyni Hanna Gosiewska, Ewa Szewczyk, m.in.: Grażyna Krysztofczyk, Elżbieta Zielińska, Barbara Chęcińska, Włodzimierz Wieruszewski (w białej czapce - tylny rząd), pierwszy z prawej Lesław Mateja; drugi z prawej Janusz Mantykiewicz; przed wycieczką statkiem nad Zalew Zegrzyński, już po maturze

1. Klasa C na wycieczce. m.in. Andrzej Michałowski, Aleksander Cerekwicki, Jarosław Napiórkowski, Roman Wilhelmi, Krzysztof Potapowicz, z tyłu Ewa Haduch

2. Klasa C na wycieczce. Marek Drukier, Andrzej Michałowski, Ewa Wojniak, Roman Guryn

3. Klasa C na wycieczce



4. Ryszard Feldman, Andrzej Michałowski kl. C

5. Zimowisko w Czarnej, różne klasy

6. Zimowisko w Czarnej, różne klasy



7. Zimowisko w Czarnej, różne klasy Ewa Haduch, ?

8. Zimowisko w Czarnej, Urszula Grzegorczyk, Ryszard Feldman, ?, Janusz Nowak, stoją Roman i Włodzimierz Gurynowie, różne klasy



9. Włodzimierz Grudziński kl. D

10.Włodzimierz Grudziński, siedzą: Jan Wawszczyk, Lesław Mateja
kl. D

11. Zdzisław Marek, wychowawca i nauczyciel historii, Ryszard Feldman i inni, zimowisko w Czarnej

12. Zebranie ZMS-u. m.in. Mirosław Filipek, trzecia z prawej: Elwira Skrobecka

13. Zebranie ZMS-u. Stanisław Matwin, Jan Wawszczyk, Danuta Chaba, Włodzimierz Sachs

14. WF chłopców na dużym boisku szkolnym, m.in. Włodzimierz Guryn, Paweł Anders, Roman Guryn, Grzegorz Kołakowski; klęczą od lewej: Jarosław Napiórkowski, Tadeusz Cybulski, Krzysztof Potapowicz

15. WF chłopców na dużym boisku szkolnym, w środku Józef Ciszewski


16. Wiesława Speiser, Ewa Fedorowicz kl. B Studniówka

17. Wiesława Speiser, Andrzej Kaszuba kl. B


18. Andrzej Grochowski kl. B



19. Tadeusz Cybulski, Michał Birecki kl. C

20. Tadeusz Lewko, Krzysztof Dryzner, Ewa Łepkowska, Ryszard Spirytus kl. A

21. Tadeusz Melski kl. E

22. Tomasz Kapuściński kl. B

 

23. Tomasz Kapuściński kl. B

24. Studniówka - Eugenia Autuchiewicz, polonistka, prof. Krzemińska

25. Studniówka, różne klasy, na pierwszym planie m.in. Zdzisław Marek, Zofia Lekach, Marek Zwoliński, Halina Palczewska

26. Studniówka, różne klasy

27. Studniówka, różne klasy

28. Studniówka - za pianinem: Barbara Stolarska, Andrzej Kotas (Komerski), Anna Gregorowicz, Grażyna Krysztofczyk, (z tyłu) Leszek Matlengiewicz, Jan Wawszczyk (w okularach), za nim Maria Tułowiecka, Wanda Majchrzak, za nią Mirosław Filipek, Włodzimierz Wieruszewski, tyłem Anna Salij, za nią Alicja Okińczyc, Janusz Mantykiewicz

29. Piotr Zimniak kl. B

30. Roman Guryn, Tadeusz Cybulski kl. C



31. Rozdanie świadectw maturalnych, Wanda Krajewska, Małgorzata Jodłowska, kl. D, Krzysztof Jaszczyński kl. A

32. Ryszard Szulkin, Zbigniew Zawadzki, Krzysztof Lang, Marek Derlicki


33. Ryszard Regent, Jerzy Szczudlik, Ewa Starak kl. E

34. Mirosław Jodko-Kamiński kl. A

35. Mirosław Jodko-Kamiński kl. A

37. NN, Barbara Kamińska kl. A

38. Michał Birecki, Paweł Anders, Ewa Haduch kl. C

39. Paweł Anders, Izabela Padowicz kl. C Studniówka

40. Agnieszka Bojanowska, Krzysztof Kielbratowski, Iwona Dewińska kl. A Studniówka

41. Michał Birecki, Jarosław Napiórkowski, Andrzej Michałowski, Krzysztof Potapowicz kl. C

42. Michał Birecki, Paweł Anders kl. C

43. m.in. Michał Birecki, Zofia Lekach, Ewa Haduch kl. C

44. Mirosław Filipek kl. D

45. Mirosław Filipek kl. D, Krystyna Stein kl. E


46. Maria Tułowiecka kl. D


47. Grażyna Cwietkow kl. B

48. Marzena Chombakow, Anna Ostrowska, Katarzyna Beraś,  Bożena Lilia,  Maciej Jung,  Ewa Fedorowicz kl. B

49. Marzena Chombakow, Bożena Lilia kl. B, Andrzej Jakubowicz kl. A

50. Matura w sali stołówki, kl. D m.in. Małgorzata Zwolińska, Wanda Majchrzak, Elżbieta Berdycka + wychowawczyni kl. B, Eugenia Autuchiewicz

51. Marek Banaszkiewicz kl. B


52. Maria Gruber kl. E, mama Ewy Haduch (Studniówka)

53. Maria Gruber, Maria Zieleniec kl. E



54. Wycieczka dfo Lublina, październik 1967; Maria Pietkiewicz, nauczycielka historii, wychowawczyni, Grażyna Rudolf, Jan Kowalski, Honorata Rudzka kl.  A

55. Mariusz Witewski kl. D

56. Krzysztof Mempel kl. A

57. Lesław Mateja kl. D

58. Maciej Kossow, Ewa Łepkowska, Krzysztof Dryzner, Honorata Rudzka, Ryszard Spirytus, Jacek Skarbiński kl. A



59. Maciej Mitas kl. B

60. Małgorzata Zwolińska kl. D

61. Krzysztof Kielbratowski, Maciej Kossow, Jan Kowalski, Krzysztof Resich, Józef Minkowski kl. A

62. Barbara Brzozowska, Jolanta Orłowicz, Barbara Chęcińska, Krzysztof Lang, Barbara Stolarska, kuca Krzysztof Jaszczyński

63. Krzysztof Lang kl. A



64. Krzysztof Lang, Krzysztof Kielbratowski kl. A

65. Krzysztof Lang, Ryszard Szulkin, Barbara Kamińska, Małgorzata Sokołowska, Maciej Kossow (z tyłu) kl. A

66. Krystyna Stein, Krzysztof Lang, Ryszard Regent, Maria Gruber kl. E Studniówka

67. Ryszard Feldman, Krzysztof Potapowicz kl. C

68. Krzysztof Jaszczyński, Barbara Kamińska kl. A

69. Krzysztof Kielbratowski, Krzysztof Lang, Iwona Dewińska, Barbara Kamińska, z tyłu: Jacek Gnoiński, Ryszard Szulkin, Ilona Kryspin kl. A


70. Joanna Wadlewska, Jacek Kurdybacha, Piotr Zimniak kl. B

71. Klasy C + E, wycieczka szkolna: Jacek Godera, Ewa Starak, Maria Stempa, wyżej: Ryszard Regent,  Maria Gruber, Krystyna Augustyniak, Krzysztof Potapowicz, Paweł Anders

72. Krystyna Stein kl. E

73. Krystyna Stein kl. E

74. Krystyna Stein kl. E z Grzegorzem Regulskim, kolegą o rok wyżej

75. Kl. C + E na wycieczce: Ireneusz Cygan, Jerzy Szczudlik, Krystyna Stein, Wojtek Dziedzic, Jacek Wolski, wyżej: Ryszard Siennicki, Andrzej Cieślawski, Maria Gruber, Paweł Anders, Krzysztof Potapowicz, Ryszard Regent, Ewa Starak, Włodzimierz Sztern

76. Kl. A na wycieczce, październik 1967: od lewej: Ilona Kryspin, Jan Kowalski, Krzysztof Kielbratowski, Jacek Żebrowski, Agnieszka Bojanowska, Jacek Gnoiński, Tadeusz Lewko, Ryszard Szulkin, Krzysztof Lang

77. Kl. A na wycieczce, październik 1967: od dołu z lewej: Krzysztof Kielbratowski, Agnieszka Bojanowska, Jacek Żebrowski, rodzic; wyżej: Małgorzta Walczak, Michał Hakman, Dorota Stokłosa, Krzysztof Lang, Józef Minkowski, Ewa Łepkowska, Honorata Rudzka, Barbara Kamińska, Grażyna Rudolf, Elżbieta Serkuczewska, ostatni rząd: Tadeusz Lewko, Ewa Kozdra, Jan Kowalski 


78. Kl. A na wycieczce nad Zegrze, maj 1965: z dołu od lewej: Jacek Gnoiński, Elżbieta Serkuczewska, rodzic, Barbara Kamińska, Dorota Stokłosa, rodzic, Krystyna Augustyniak, Maria Gruber; 1 rząd od lewej: Maciej Kossow, Honorata Rudzka, Iwona Dewińska, Jacek Skarbiński, Ilona Kryspin, Maria Zieleniec; 3 rząd od lewej: Jolanta Dziembowska, Krzysztof Resich, Krzysztof Jaszczyński, Ewa Kozdra, Jan Kowalski, Ryszard Szulkin, Celina Sabiłło, Agnieszka Bojanowska, Ewa Łepkowska 

79. Kl. C wycieczka, w środku wychowawczyni Edeltrauta Janik


80. Zimowisko w Czarnej (Bieszczady): m.in. Andrzej Jakubowicz, Jarosław Napiórkowski, Ewa Haduch, Andrzej Michałowski, Aleksander Cerekwicki, Jolanta Orłowicz, Tadeusz Cybulski, Barbara Stolarska, Jacek Żebrowski - różne klasy


81. Wycieczka, m.in. Janusz Mantykiewicz, Wanda Majchrzak, Edward Bramson, Jan Grzesik Kl. D

82. Kl. B

83. Kl. E + Wojciech Dziedzic, Andrzej Cieślawski, Ireneusz Cygan, Jerzy Szczudlik, Krystyna Stein, Jacek Wolski, Zdzisław Marek, wychowawca i nauczyciel historii, Maria Gruber, Krzysztof Potapowicz, Paweł Anders, Ryszard Regent, Włodzimierz Sztern

84. Joanna Wadlewska, Barbara Krysińska, Edward Ziembicki kl. B


85. Joanna Wadlewska kl. B

86. Katarzyna Beraś, Tomasz Kapuściński, Anna Ostrowska kl. B

88. Krzysztof Potapowicz, Tadeusz Cybulski, Ryszard Feldman,  Andrzej Michałowski, Jarosław Napiórkowski, Michał Birecki kl. C


89. Jarosław Napiórkowski, Michał Birecki kl. C

90. Jerzy Szczudlik, Karol Melski, Ewa Starak kl. E

91. Joanna Sacharewicz, Grażyna Krysztofczyk kl. D

92. Joanna Sacharewicz, Edward Bramson, Elżbieta Berdycka, Leszek Matlengiewicz kl. D

93. Joanna Wadlewska, Andrzej Grochowski, Edward Ziembicki kl. B

94. Janusz Iżyński kl. D

95. Janusz Kozłowski kl. B

96. Janusz Mantykiewicz, Andrzej Michałowski, Edward Bramson kl. D

97. Jarosław Napiórkowski, Andrzej Michałowski kl. C

98. Jarosław Napiórkowski, Krzysztof Potapowicz, Andrzej Michałowski, Michał Birecki kl. C

99. Jan Radziszewski kl. E

100. Jan Radziszewski kl. E

101. Jan Wawszczyk kl. D


102. Andrzej Kaszuba, Janusz Kozłowski (widać tylko oczy i nos), Tomasz Kapuściński, Maciej Mitas, Janusz Bugaj, Aleksy Fryszman, Mariusz Witewski, Krzysztof Lang. Studniówka

103. Jan Kowalski, Janusz Iżyński, z tyłu Jerzy Szczudlik kl. D Studniówka


104. Jacek Skarbiński kl. A, Barbara Stolarska kl. D


105. Jacek Żebrowski kl. A



106. Jan Grzesik kl. D

107. Jan Grzesik, Wanda Majchrzak kl. D

108. Jan Kowalski, Jacek Gnoiński, Krystyna Cesarska, Michał Hakman, Elżbieta Serkuczewska, Krzysztof Kielbratowski kl. A

109. Jacek Gnoiński, Ilona Kryspin kl. A

110. Jacek Gnoiński, Krzysztof Resich, Ryszard Szulkin, Józef Minkowski, Jan Kowalski kl. A

111. Jacek Godera, Michał Birecki kl. C, ?, ? kl. ?



112. Jacek Godera, Michał Birecki, Tadeusz Cybulski,  Krzysztof Potapowicz kl. C

113. Jacek Klubiński kl. B Studniówka

114. Iwona Dewińska, Krzysztof Kielbratowski kl. A Studniówka

115. Ewa Łepkowska, Małgorzata Sokołowska, Grażyna Rudolf, Honorata Rudzka kl. A

116. Iwona Dewińska, Ryszard Spirytus, Krzysztof Kielbatowski, Andrzej  Zieleniewski, Tadeusz Lewko, Barbara Kamińska, Jacek Gnoiński, Dorota Stokłosa kl. A

117. Jacek Gnoiński kl. A

118. Jacek Gnoiński kl. A

119. Halina Palczewska, Edeltrauta Janik - wychowawczyni kl. C, Małgorzata Buras, NN

120. Hanna Gosiewska, nauczycielka polskiego, wychowawczyni kl. D, Andrzej Kotas

121. Ilona Kryspin, Jacek Gnoiński, Dorota Stokłosa kl. A

122. Ilona Kryspin, Maciej Kossow, Jan Kowalski, kl. A

123. Iwona Dewińska, Dorota Stokłosa, Barbara Kamińska kl. A

124. Ewa Haduch, Jarosław Napiórkowski kl. C

125. Maria Wiktor, Ewa Haduch kl. C

126. Ewa Haduch kl. C, Mirosław Filipek kl. D

127. Ewa Szewczyk kl. D

128. Grażyna Cwietkow, Joanna Wadlewska kl. B

129. Wiesława Speiser, Ewa Fedorowicz kl. B

130. Ewa Frydrych, Urszula Grzegorczyk kl. C

131. Ewa Haduch, Paweł Anders kl. C

132. Ewa Haduch, Zofia Lekach, Barbara Stolarska, Ryszard Regent, Włodzimierz Guryn

133. Ewa Haduch, Jarosław Napiórkowski kl. C


134. Edward Bramson, Lesław Mateja kl. D


135. Edward Ziembicki kl. B


136. Elżbieta Berdycka, Anna Gregorowicz kl. D

137. Elżbieta Berdycka, Jan Wawszczyk, Alicja Okińczyc, Anna Gregorowicz

138. Eugenia Autuchiewicz, polonistka, wicedyrektor szkoły, wychowawczyni klasy B

139. Dyrektor szkoły Józef Wojciechowski rozdaje świadectwa maturalne

140. Anna Ciastoń, Wanda Majchrzak, Elżbieta Berdycka, Anna Salij, Anna Gregorowicz, Elżbieta Wojnarowicz kl. D 

141. Edeltrauta Janik, nauczycielka  biologii i niemieckiego, wychowawczyni kl. C

142. Edward Bramson, Barbara Stolarska kl. D

143. Edward Bramson, Lesław Mateja kl. D



144. Barbara Stolarska, Barbara Brzozowska kl. D

145. Barbara Stolarska, Mirosław Filipek kl. D

146. Celina Sabiłło, Maciej Kossow, Joanna Tulczyńska kl. A Studniówka


147. Dorota Stokłosa, Jan Kowalski kl. A



148. Dorota Stokłosa, Michał Hakman, Barbara Kamińska, Krzysztof Kielbratowski, Iwona Dewińska kl. A

149. Barbara Kamińska kl. A


150. Barbara Krysińska kl. B



151. Barbara Łuba, Anna Gregorowicz, Anna Salij, Elżbieta Berdycka kl. D

152. Barbara Stolarska kl. D

153. Barbara Stolarska kl. D, Maciej Lepieszkiewicz, ?


154. Bal maturalny 8 VI 1968 Sala Kasyna



155. Barbara Brzozowska kl. D, Krzysztof Jaszczyński kl. A

156. Barbara Chęcińska kl. D


157. Barbara Chęcińska, Jacek Żebrowski, Jolanta Orłowicz. Bal maturalny

158. Barbara Chęcińska, Mirosław Filipek kl. D

159. Andrzej Szczęsny, Janusz Bugaj kl. B



160. Anna Bazylewska kl. B

161. Anna Gregorowicz kl. D

162. Anna Gregorowicz, Anna Salij kl. D

163. Bal maturalny 8 VI 1968 Sala Kasyna, kieliszek podnosi Janusz Wałek kl. B, Edward Bramson, Aldona Pałys, Wanda Majchrzak  kl. D

164. Andrzej Michałowski, Andrzej Brzeski, Maria Tułowiecka, Mirosław Filipek (tyłem) kl. D, Ewa Łepkowska, ? kl. A Studniówka



165. Andrzej Michałowski, Jacek Godera, Tadeusz Cybulski kl. C

166. Andrzej Michałowski, Jarosław Napiórkowski kl. C

167. Andrzej Michałowski, Justyn Rajter, z tyłu Włodzimierz Wieruszewski kl. D


168. Andrzej Michałowski, Michał Birecki, Ryszard Feldman, Krzysztof Potapowicz kl. C

170. Agnieszka Ziembikiewicz kl. B



171. Aleksy Fryszman kl. A

172. Aleksy Fryszman, Krzysztof Lang, Jacek Skarbiński (z kilofem), dalej Krzysztof Lang kl. A

173. Andrzej Kotas (Komerski), Wanda Majchrzak kl. D

Bardzo prosimy o maile z uzpełnienimi i poprawkami wg numerów zdjęć: jacek_gnoinski@wp.pl

Stronę można powiększać (czcionkę i zdjęcia) trzymając na klawiaturze Ctrl i zmieniając wielkość plusem i minusem. Przedtem trzeba kliknąć myszą na dowolne miejsce na ekranie.

Jeśli macie dawne zdjęcia z Gottwalda, których tu nie ma, zróbcie skany w rozdzielczości 600 Dpi (ew. 300 Dpi) i wyślijcie do nas z ich opisami.

Naciśnij klawisz HOME 


Reklama
 
 
Witamy Was na stronie maturzystów
z rocznika 1968 Liceum im. Klementa Gottwalda w Warszawie.
Nadal pozostajemy grupą ludzi pozytywnie nastawioną do świata.
Staramy się być razem,
pomimo że upłynęło już sporo czasu.
 

=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=