Budynek szkoły
Rozpoczął się rok szkolny. Szkoła jest już pełna. Są uczniowie i są nauczyciele. Oto zdjęcia zrobione w słoneczne południe, 17 października 2018 r. Sporo się zmieniło od czasów, gdy my tu byliśmy. Są pracownie komputerowe. Powiększony jest pokój nauczycielski. O połowę większa jest aula, nasza dawna stołówka, gdyż dobudowano tam nową cześć. W środku budynku zrobione jest prześliczne patio z zakomponowaną zielenią i ławkami. (JG)

Są wakacje, 9 lipca 2018 r. Budynek szkoły jest pusty. Są tylko robotnicy, którzy kończą remont. Szkoła jest pięknie odnowiona, ale do pierwszego dzwonka we wrześniu nic się nie będzie tu działo. Tylko w dawnej sali stołówki, a obecnie auli (rozbudowanej potem),  szykuje się jakiś kongres i krzątają się ludzie. Przed szkołą, jak co roku, są wywieszone listy z nowo przyjętymi uczniami. Z tyłu budynku postępuje budowa szkolnego internatu. Nowa stołówka znajduje się w prawym skrzydle (tam gdzie było gimnazjum), w dawnych podcieniach, które teraz są zabudowane.

Wrócę tu po wakacjach, aby jeszcze raz obfotografować dla Was cały budynek, tym razem z uczniami. (JG)

Pierwsze zdjęcie przedstawia pamiątkową stelę, ufundowaną przez szkołę i Stowarzyszenie Wychowanków z okazji 100-lecia szkoły w 2006 r. Autorem jest Marek Moderau (twórca pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym).

Ostatnie zdjęcie ze strony Stowarzyszenia Wychowanków Szkoły im. Stanisława Staszica w Warszawie na Facebooku. Zajrzyjcie tam, bo warto. Jest tam dużo bardzo fajnych zdjęć z obecnej szkoły.

Budynek szkoły, od momentu oddania do użytku w 1951 roku, długo pozostawał nieotynkowany, jak wiele budynków w Warszawie. Zdjęcie z 1959 roku.