50 lat minęło...

9 czerwca 2018 r. absolwenci rocznika 1968, XIV Liceum im. Klementa Gottwalda (obecnie Liceum Staszica) obchodzili swoje 50-lecie. Z tej okazji zebraliśmy się w Sali Bankietowej hotelu MDM przy Placu Konstytucji. Niektórzy spotkali się po raz pierwszy od 50 lat! Było wspaniale, była huczna zabawa, były zapewnienia, że musimy się spotkać znowu już wkrótce. Kilka osób specjalnie przyjechało na nasze spotkanie z innych krajów. Każdy uczestnik otrzymał specjalnie na ten wieczór przygotowaną książkę, zawierającą wybór starych, czarno-białych zdjęć z czasów szkoły. Zdjęcia te były także wyświetlane za pomocą rzutnika. Została także powtórzona szopka szkolna, zaprezentowana na studniówce w 1968 roku. Następnie Krysia Lipińska, wieloletnia organizatorka naszych spotkań, podsumowała wieczór i minutą ciszy uczciliśmy 22 absolwentów rocznika 1968, którzy już odeszli z naszego grona.